Proč se některá témata v blogu opakují?
Možná jste si všimli, že se některá témata v blogu vracejí opakovaně. Není to náhoda. Při komunikaci s vámi postupně pozoruji, že některé životní situace, vzorce nebo způsoby přemýšlení se opakují stále dokola. Ne u všech. Ale u některých ano. A právě tehdy vznikají nové články. Ne proto, abych někoho kritizoval. Ne proto, abych někoho označoval. Ale proto, abych pomohl pojmenovat situace, které člověku často zůstávají skryté. Cílem není nikoho demotivovat. Naopak. Cílem je pomoci tam, kde se člověk opakovaně dostává do stejného kruhu a sám už nevidí, proč se mu to děje. Možná se vás některé články vůbec netýkají. Pak je to naprosto v pořádku. Ne každý článek je určen každému. Proto bych vás chtěl poprosit o vzájemný respekt. Pokud se některé téma opakuje, je to často proto, že právě někdo v komunitě potřebuje toto téma slyšet ještě jednou. Někdy člověk potřebuje stejnou myšlenku slyšet z různých úhlů pohledu, aby ji dokázal skutečně uvidět a přijmout. To není slabost. To je přirozená součást učení. Každý z nás dozrává svým vlastním tempem. Každý z nás má jinou zkušenost. Každý z nás právě řeší jiné životní téma. Proto prosím přijímejme tyto články s pochopením – nejen pro sebe, ale i pro druhé. Možná dnes některý článek nepotřebujete vy. Ale může být přesně tím, co právě pomůže někomu jinému. Děkuji vám za pochopení, vzájemný respekt i ochotu společně vytvářet komunitu, ve které se můžeme učit jeden od druhého
